Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı, sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık , doğallık ve fonksiyonu birleştirerek size özel ideal gülümsemeyi planlamak ve yaratmaktır.
Burada önemli olan ilk bakışta yeni yapıldığı anlaşılan çok büyük, çok beyaz, fırlak vs. dişler değil tam tersine yapıldığı diğer insanlar tarafından hemen fark edilemeyen kişinin yüzüyle bütünleşmiş dişlerdir. Başarısız bir vaka hemen anlaşılır, görenin ilk dikkatini çeken bölge dişler olur.

Gülümsemeniz hakkınızda çok şey söyler. Araştırmalara göre genellikle insanların tanışınca ilk baktıkları yer gülümsemenizdir.

Ahenksiz bir gülümsemede gözleriniz hemen kişinin dişlerine odaklanır, bilinç altında o kişinin gülümsemesindeki uygunsuzluğun sebebini bulmaya çalışırsınız. Bunu hepimiz yaparız sosyal doğamızın bir parçasıdır. Ahenkli bir gülümsemede ise beyniniz o kişinin hoş bir gülümsemesi olduğunu kaydeder ve dikkati gözlerine yönlendiririz. Hiç bir şey sağlıklı ve ışık saçan bir gülümseme kadar, kişiliği, enerjiyi ve güveni ifade edemez.

Kısacası gülümsemeniz özgüveninizdir.

Gülüş Tasarımında Kullanılan Teknikler:

Ortodonti: Çeşitli teknikler kullanılarak kişinin kendi dişlerinin doğru sıralama pozisyon ve kapanışa getirilme işlemidir. Günümüzde, eskiden beri kullanılan ve dişin dış yüzeyine yapıştırılan metal braketlerle birlikte porselen braketler, dil tarafından yerleştirilen braketler ve şeffaf plak uygulamaları etkin olarak kullanılmaktadır.

Porselen Laminalar(Porselen Laminate Veneer): Dişlerinize yapıştırılan ince porselen yapraklar ciddi değişiklikler sağlar. Estetik diş hekimliğinde en çok kullanılan tekniktir. Çünkü dişten hiç, ya da çok az madde kaldırılarak büyük değişiklikler yaratır. Işık geçirme özelliği olduğu için doğal dişten ayırmak mümkün değildir.

Beyazlatma : Dişinizin doğal renginin daha beyaz ve ışıltılı olmasını sağlar. Travma, yaşlılık ve çeşitli ilaçlarla meydana gelen renklenmeleri yok eder.

Bonding(kompozit dolgu): Boşluk doldurur, kırık onarır ve renk bozukluklarını mineye uyumlu gelişmiş materyaller ile örter. Ekonomiktir,uygulaması kolaydır,fakat ömrü sınırlıdır.

Metal desteksiz porselen kuronlar (kaplamalar): Görünüm ve sağlığı geliştirmek amacı ile, çok hasarlı ya da daha önceden kesilmiş dişlere uygulanmaktadır.

Kozmetik Kontürleme : Dişlerinizin muntazam ve doğru şekilde görülebilmesi için minik aşındırmalar ve küçük kompozit ilaveleri ile şekillendirme yapılır.

Diş Eti Estetiği: Diş etlerindeki asimetri, diş etlerinin gereğinden fazla görünmesi,diş eti çekilmeleri vb. gülüşün ahengini bozabilir.Bu tip durumlarda küçük düzenlemelerle diş eti estetiği sağlanabilir.